Vilniaus kolegijoje įrengti Automatiniai išoriniai defibriliatoriai(AID)
Vilniaus kolegijoje šiemet buvo įrengta 13-lika defibriliatorių. Juos galima rasti visuose kolegijos padaliniuose, o apie jų svarbą ir naudą pasakoja Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto Slaugos katedros docentė Dr. Simona Paulikienė:
Širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė mirties priežastis visame pasaulyje. Statistiniai duomenys rodo, kad maždaug 1/3 visų staigių širdies sustojimo atvejų įvyksta viešose vietose. Šiai dienai efektyviausia pirmosios pagalbos priemonė, kurią staigaus širdies sustojimo atveju darbe ar viešoje vietoje per trumpą laiką gali panaudoti kiekvienas, yra automatinis išorinis defibriliatorius. Kaip nurodoma įvairiose mokslinėse studijose, nukentėjusiojo išgyvenimo tikimybė tiesiogiai priklauso nuo laiko, praėjusio nuo širdies sustojimo iki defibriliacijos. Automatinio išorinio defibriliatoriaus panaudojimas per pirmąsias 3-5 minutes nuo širdies sustojimo pradžios išgyvenimo tikimybę padidina 50-75 proc., o kiekviena pavėluota defibriliacijos minutė išgyvenimo tikimybę sumažina 10 proc.
Automatinis išorinis defibriliatorius (AID) – tai prietaisas, kuris analizuoja širdies ritmą, atpažįsta sutrikimą ir išskiriamu elektros impulsu atkuria širdies veiklą. Lietuvoje naudojami AID įgarsinti valstybine kalba, todėl juos įjungus tereikia sekti nurodymus. Aparatas pats įvertina širdies veiklos sutrikimą ir priima sprendimą, ar nukentėjusįjį reikia ar nereikia defibriliuoti. Jį gali panaudoti kiekvienas, net ir neturintis medicininio išsilavinimo asmuo iki atvykstant greitajai medicinos pagalbai ir taip išgelbėti gyvybę.