Vilniaus kolegijoje aptarti pokyčiai Europos aukštajame moksle ir naujovių diegimas studijų kokybės srityje

2024-10-23

Spalio 21-22 dienomis įvyko Vilniaus kolegijoje įvyko Europos aukštojo mokslo institucijų asociacijos (angl. European Association of Institutions in Higher Education, EURASHE) Kokybės užtikrinimo grupės (angl. The Core Group of the Quality Assurance Community of Practice) susitikimas. Kokybės užtikrinimo grupė subūrė Europos aukštųjų mokyklų darbuotojus, politikos formuotojus ir specialistus, besidominčius kokybės užtikrinimu. Šios grupės veikla prisideda prie kokybės užtikrinimo plėtros Europos aukštojo mokslo erdvėje, o darbo rezultatų sklaida vyksta Europos kokybės forumuose, konferencijose, EURASHE organizuojamuose projektuose.

Šiame susitikime dalyvavo 14 Kokybės užtikrinimo grupės narių ir ekspertų iš įvairių Europos aukštųjų mokyklų ir kitų švietimo institucijų – Nyderlandų, Kipro, Ukrainos, Čekijos, Belgijos, Kroatijos, Kosovo ir kt. Atvykę svečiai, kartu su VIKO fakultetų ir centrinės administracijos atstovais, diskutavo ir dalinosi įžvalgomis apie dėstytojų į(si)traukimą į kokybės užtikrinimą, aptarė su kokiais iššūkiais šiame procese jie susiduria, svarstė aukštųjų mokyklų ir dėstytojų glaudesnio ir aiškesnio bendradarbiavimo galimybes, dalinosi aukštųjų mokyklų patirtimi užtikrinant studijų kokybę. Gvildendami dėstytojų kompetencijų tobulinimo problematiką, susitikimo dalyviai išbandė virtualias priemones, kurios ne tik patobulino jų didaktines kompetencijas, bet ir motyvavo tai iš karto diegti studijų procese.

Pasak šio susitikimo koordinatorės VIKO Studijų kokybės skyriaus vedėjos dr. Reginos Venckienės, džiugina, kad „susitikime dalyvavę EURASHE ekspertai pristatė kelių projektų išvadas, kuriose buvo akcentuojamos šios studijų kokybės aktualijos –  naujausi pokyčiai Europos aukštajame moksle, naujovių diegimas studijų kokybės srityje,  gebėjimas greitai reaguoti į darbo rinkos pokyčius, kurti palankias sąlygas aukštosiose mokyklose taikyti bendrus Europos kokybės standartus, svarstyti ir apibrėžti Europinių kokybės dokumentų pakeitimus. Šis susitikimas yra svarbus ir Vilniaus kolegijos bendruomenei, nes mūsų dėstytojai diskusijose su EUARSHE ekspertais aptarė bendrų kokybės standartų taikymo užtikrinant studijų krypčių kokybę iššūkius, gvildeno nuolat besikeičiančių visuomenės ir rinkos pokyčių įtaką ne tik studijų krypčių ir programų turiniui, bet ir dėstytojų kompetencijų plėtrai“.

Europos studentų sąjungos atstovas Levente Varga pasidalino studentų, kaip pagrindinių suinteresuotų asmenų, nuomone apie Bolonijos procesą, kuriuo siekiama užtikrinti visos Europos aukštojo mokslo sistemų nuoseklumą, sudaryti palankesnes sąlygas studentų judumui, aukštąjį mokslą padaryti įtraukesniu, prieinamesniu ir konkurencingesniu.