Vilniaus kolegija sėkmingai užbaigia Erasmus+ bendradarbiavimo projektą „Universities for Sustainable Development“
Vilniaus kolegija, bendradarbiaudama su Pablo de Olavide universitetu (Ispanija), Savonia taikomųjų mokslų universitetu (Suomija) ir įmone OpenODS (Ispanija), sėkmingai užbaigia Erasmus+ bendradarbiavimo projektą „Universities for Sustainable Development“ (USD). Projekto pagrindinis tikslas buvo skatinti darnaus vystymosi praktikas aukštojo mokslo institucijose, pasitelkiant naujoviškus skaitmeninius įrankius ir metodologijas.
USD projekto metu buvo sukurti keturi pagrindiniai rezultatai:
- Metodologinis vadovas – gairės, kaip į aukštųjų mokyklų veiklą integruoti darnų vystymąsi.
- SDG Scorecard – įrankis, skirtas universitetams vertinti jų pažangą įgyvendinant darnaus vystymosi tikslus.
- Intelligent Target Locator – dirbtiniu intelektu pagrįstas duomenų analizės įrankis, padedantis nustatyti tiesioginį ar netiesioginį dokumentų ryšį su darnaus vystymosi tikslais.
- Knowledge for Sustainability Portal – internetinė programa, leidžianti apskaičiuoti darnaus vystymosi tikslų ryšį iš PDF dokumentų.
Daugiau informacijos apie projekto rezultatus rasite USD projekto svetainėje arba LinkedIn.
Projekto kulminacija buvo “Knowledge for Sustainability” seminaras, kuris praėjusį mėnesį vyko Sevilijoje, Ispanijoje. Šiame seminare dalyvavo trys VIKO atstovai – USD projekto koordinatorė Sophio Tabatadze bei ekspertai Muhammad Sohail ir Greta Gruodė iš Verslo vadybos fakulteto, kurie aktyviai įsitraukė į diskusijas ir žinių dalijimosi sesijas.
Dviejų dienų seminaro metu įvairių švietimo institucijų ir įmonių dalyviai išbandė du projekto rezultatus (“Intelligent Target Locator” ir “Knowledge for Sustainability Portal”), taip pat giliau susipažino su USD projektu, 2030 darbotvarke ir darnaus vystymosi tikslais. Seminaras vyko Pablo de Olavide universitete ir Fundación MAS – veiklos centre Sevilijoje, skirtame darnaus vystymosi skatinimui ir visuomenės sąmoningumo apie Darnaus vystymosi tikslus didinimui.
VIKO didžiuojasi galėdama prisidėti prie USD projekto ir platesnio 2030 darbotvarkės įgyvendinimo, skatinant skaitmeninę inovaciją aukštojo mokslo institucijose. Pasitelkdama technologijas ir strateginį bendradarbiavimą, ši iniciatyva suteikė galimybę konsorciumo universitetams efektyviau įgyvendinti darnaus vystymosi praktikas.





