Vilniaus kolegija akredituota maksimaliam laikotarpiui
Kovo 14 d. Vilniaus kolegija akredituota maksimaliam laikotarpiui. Sprendimas buvo priimtas Studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) direktoriaus įsakymu.
Išorinio vertinimo tikslas – remiantis išorinio vertinimo išvadomis nustatyti aukštosios mokyklos veiklos kokybę, sudaryti prielaidas tobulinti aukštosios mokyklos veiklą, skatinti kokybės kultūrą̨ bei informuoti steigėjus, akademinę bendruomenę ir visuomenę apie aukštųjų̨ mokyklų̨ veiklos kokybę.
„Pirmiausia norėčiau padėkoti visai Vilniaus kolegijos bendruomenei už sutelktą ir atsakingą darbą institucinio vertinimo procese: renkant medžiagą, rašant savianalizės suvestinę ar susitinkant su atvykusiais ekspertais. Institucinio vertinimo rezultatai ir džiugina, ir įpareigoja. Džiugina, nes Vilniaus kolegijos bendruomenė yra stipri ir atsakinga tiek kasdienėse veiklose, tiek rengiant savianalizės suvestinę. Įpareigoja, nes institucinio vertinimo metu ekspertais mus įvertino aukščiausiais balais iš visų jau vertintų Lietuvos kolegijų. Vilniaus kolegijos lyderystė patvirtinta ir įtvirtinta Lietuvos aukštojo mokslo sektoriuje”, pažymėjo kolegijos direktorė dr. Ž. Jankauskienė.
Kolegijos veiklos išorinis vertinimas buvo pradėtas 2022 metais, kai Kolegija SKVC pateikė savianalizės suvestinę. SKVC sudarė tarptautinių ekspertų grupę, kuri 2022 m. lapkričio 22–24 d. lankėsi Kolegijoje. Tarptautiniai ekspertai įvertinę pateiktą savianalizės suvestinėje medžiagą, vizito metu susitikimų metu išgirstą informaciją, apžiūrėję kolegijos infrastruktūrą, veiklą įvertino teigiamai.
Tarptautinių ekspertų grupę sudarė pirmininkas Colin Raban – Derbio universiteto profesorius emeritas (Jungtinė Karalystė), nepriklausomas konsultantas (Jungtinė Karalystė, Europa, Pietryčių Azija ir Artimieji Rytai); sekretorė Ewa Kolanowska – nepriklausoma aukštojo mokslo konsultantė (Lenkija); kiti nariai: prof. dr. Wes Wierda – Hofstee medicinos verslo mokyklos direktorius ir bendrasavininkis (Nyderlandai), Glion / LRG universiteto Gruyere, Bulle-Montreux profesorius (Šveicarija); Kersti Viitkar – Tartu sveikatos priežiūros koledžo akademinių reikalų prorektorė (Estija); Estijos slaugytojų asociacijos narė; Simonas Razminas – socialinis partneris, Inžinerinės platformos viceprezidentas bendrovėje „Flo Health Inc.“ (Lietuva); Edvinas Levišauskas Kauno kolegijos absolventas (sporto vadyba), Vytauto Didžiojo universiteto magistrantas (strateginis organizacijų valdymas).
Iš vertinamųjų keturių sričių (valdymo, kokybės užtikrinimo, studijų ir mokslo (meno) veiklos, poveikio šaliai ir regionui) dvi sritys yra įvertintos labai gerai (t. y. sritis vertinama labai gerai nacionaliniame kontekste ir tarptautinėje erdvėje, be jokių trūkumų̨), dvi sritys įvertintos gerai (sritis plėtojama sistemiškai, be esminių trūkumų̨).
Ekspertai Kolegijos veikloje išskyrė 8 gerosios praktikos pavyzdžius ir pasiūlė 12 rekomendacijų veiklai tobulinti. Ekspertai iš valdymo srities gerosios praktikos įvardijo, kad Kolegijoje yra „aplinka, kuri suteikia studentams stiprų priklausymo bendruomenei jausmą, o darbuotojams – motyvuojančią darbo aplinką, kurioje yra nuosekli sistema ir plačios kompetencijos tobulinimo galimybės ir tvyro bendradarbiavimo dvasia. Platus tarptautinis dalyvavimas, platus partnerių tinklas, vis daugiau bendradarbiavimo projektų, didelė dalis programų, įskaitant jungtines ir dvigubo diplomo programas, teikiamos anglų kalba ir plačios judumo galimybės. Kolegija daug dėmesio skiria visuomeniniam dalyvavimui ir poveikiui, kuris atsispindi jos strateginiuose tiksluose ir veiklos programose (socialinė atsakomybė ir darnus vystymasis, taikomieji moksliniai tyrimai ir meno veikla, strateginės partnerystės), kurias ji patvirtino siekdama savo strateginių tikslų”.
Ekspertai teigiamai įvertino, kad Vilniaus kolegijos „studijų programos atitinka darbo rinkos poreikius, tai įrodo absolventų įsidarbinimo rodikliai, viršijantys kolegijų sektoriaus vidurkį.“
Ekspertų grupė pateikė rekomendacijas dėl tolesnio tobulinimo.