Veterinarijos studijų programos studentai dalyvavo praktiniame seminare, skirtame Pasaulinei gyvūnų globos dienai paminėti
Lietuvoje jau penkioliktus metus minima Pasaulinė gyvūnų globos diena, šią dieną pažymi ir Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Veterinarinės medicinos katedros studentai. Šį kartą jie apsilankė Vilniaus rajone, Mickūnuose, esančiame Valstybės sienos apsaugos tarnybos Kinologijos centre.
Susirinkusiems studentams centro specialistė, ATF absolventė Marija Zinis papasakojo apie kinologijos principus bei naudą.
VSAT Vilniaus rinktinė saugo daugiau nei 175 km. Lietuvos sienos su Baltarusija. Šiuo metu kartu su kinologais čia dirba 39 šunys, kurie dalyvauja įvairioje veikloje – ieško neleistinų medžiagų, sprogmenų ar asmenų. Beje, vienas pasienyje dirbantis šuo yra apmokytas ieškoti ir pinigų.
Pasienio apsaugai dažniausiai naudojami vokiečių ir belgų aviganiai, rečiau – labradoro retriveriai, rusų spanieliai bei vengrų vižlai.
Po paskaitos visi norintys galėjo užduoti klausimus. Studentai labiausiai susidomėjo Pasieniečių mokyklos veikla. Pasirodo, kad turint aukštąjį išsilavinimą, mokymai trunka vos tris mėnesius, o centras visada priima tik tiek studentų, kiek yra laisvų darbo vietų. Tad baigus mokymus nekyla jokių problemų dėl įsidarbinimo.
Taip pat buvo įdomu išgirsti ir apie kinologų „padėjėjų“ – šunų – kasdienybę. Iki dviejų metų amžiaus šuniukai privalo būti intensyviai mokomi, tuomet laikomi testai, kurie parodo, kokį dresūros lygį yra pasiekęs šuo. Nuo šuns pasiekimų tiesiogiai priklauso ir kinologų atlyginimas: aukščiausią lygį pasiekę keturkojai „prideda“ net dvidešimties procentų atlyginimo dalį kinologui.
Studentai apžiūrėjo Kinologijos centro patalpas: mokomąją salę, šunų dušinę, medicininės apžiūros kabinetą, taip pat ir lauke įrengtus šunų aptvarus bei dresūros aikštelę.
Vėliau kinologijos specialistai surengė ir parodomąją programą – pademonstravo sulaikymo operaciją ir bazinius šunų įgūdžius.
Veterinarinės medicinos katedra