Tvarumo vertybės virto mišku: netoli Vilniaus žaliuos „Erasmus+“ miškas

2022-05-04

Balandžio 27 dieną Vilniaus kolegijos akademinė bendruomenė kartu su Erasmus+ projekto rengėjais ir partneriais prisijungė prie Erasmus+Forest iniciatyvos, kurios metu buvo pasodinta 10 000 eglių sodinukų, atkuriant apie 3 hektarus buvusių Nemenčinės seniūnijoje.

„Visi žinome apie klimato kaitą ir grėsmingus jos padarinius, tačiau vien žinojimo ir kalbų nepakanka. Džiaugiuosi, kad galime kartu su švietimo bendruomene imtis realių veiksmų. Ir šios 10 000 eglių, kurias pasodinome – tik pradžia. Labai ačiū visiems iniciatyvos dalyviams. Jaučiu bendrystę ir džiaugiuosi, kad švietimo bendruomenę subūrė didesnis tikslas“, – sakė programą „Erasmus+“ Lietuvoje administruojančio Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė.

Anot D. Šutinytės, šiemet 35-metį švenčianti programa „Erasmus+“ prisideda prie Europos žaliojo kurso ir puoselėja tvarumo vertybes. Programa, skatindama mobilumą ir keliones mokymosi tikslais, be teigiamos naudos dalyviams bei visuomenei, prisideda prie klimato taršos. Todėl vienas iš naujojo „Erasmus+“ etapo prioritetų – aplinkos tausojimas ir klimato kaitos mažinimas. „Erasmus+“ jungia gausią švietimo ir jaunimo organizacijų bendruomenę – vien per pastaruosius aštuonerius metus, Lietuvoje programos projektus įgyvendino 3 tūkst. organizacijų, jose dalyvavo 145 tūkst. dalyvių. Todėl „Erasmus+“ atlieka svarbų vaidmenį, įtraukiant mokinius, tėvus ir platesnę bendruomenę į pokyčius, kurie padės Europai iki 2050-ųjų tapti neutralaus poveikio klimatui žemynu. Be tvarumo iniciatyvų, tokių kaip miško sodinimas, programa „Erasmus+“ taip pat numato papildomas finansines paskatas tiems žmonėms, kurie pasirinks tvaresnes keliavimo priemones.

„Erasmus+“ miško iniciatyva, tęsis artimiausius penkerius metus ir ja bus siekiama didinti žaliąjį sąmoningumą, skatinti pagrindines Europos vertybes ir suburti švietimo bendruomenę.