Tarptautinės įmonės “Bayer” atstovas skaitė paskaitą Veterinarijos studijų programos studentams

2016-03-02

Praėjusią savaitę Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakultete lankėsi tarptautinės įmonės „Bayer“ atstovas Marius Dragūnas. Gausiai susirinkusiems studentams jis papasakojo apie veiksmingiausią šiuo metu rinkoje esantį antkaklį nuo parazitų – „Foresto“.

Atšilus orams, ypač aktualia problema gyvūnų augintojams tampa erkės bei jų pernešamos ligos. Erkei įsisiurbti į gyvūną užtenka vos septynių minučių, todėl nuolatinė apsauga yra privaloma. Būtent ją ir siūlo aštuonis mėnesius veikiantys antkakliai „Foresto“.

Labai svarbu, kad šie antkakliai turi ir atbaidantį poveikį parazitams, o pačiam gyvūnui neturi jokio šalutinio poveikio. Taip pat ir tai, kad antkaklis parazitus veikia ir lervinėje stadijoje, todėl yra užkertamas kelias jų dauginimuisi.

Beje, „Foresto“ yra oficialiai pripažintas saugiausiu produktu ir žmogui, ir gyvūnui.

Antkaklio dizainas sukurtas taip, kad jei gyvūnas kur nors užkliūna ir kyla grėsmė dėl smaugimo, jis paprasčiausiai nutrūksta.

„Daugelis domisi ir tuo, kodėl antkakliai visuomet esti pilki – nėra išleistų jokių kitų spalvų. Atsakymas labai paprastas – visų pirma, šis produktas yra vaistas. Jis skirtas ne grožiui, o parazitų atbaidymui ir naikinimui“, – pasakojo M. Dragūnas.

Jis pabrėžė, kad kartais antkaklis gali prarasti savo savybes dėl netinkamo naudojimo. Pavyzdžiui, uždėjus antkaklį, bet jo neprispaudus prie odos, atsiranda oro tarpas, todėl veikliosioms medžiagoms daug sunkiau prasiskverbti per lipidinį sluoksnį. Įtakos taip pat gali turėti ir nešvarumai ant antkaklio bei nuo netinkamų šampūnų nuplautas lipidinis sluoksnis.

Antkaklis veiksmingu tampa praėjus 48 valandoms nuo pirmo kontakto su oda.

Vienas iš svarbiausių antkaklių privalumų – jie kur kas patogesni už pipetes, kurių veiksmingumo laikotarpis niekada neviršija vieno mėnesio. Tai reiškia, kad į metus kiekvienam šuniui reikia mažiausiai 6-7 pipečių. Paskaitos metu „Bayer“ atstovas studentų paklausė: kiek vidutiškai Europoje vienam šuniui sunaudojama pipečių?

Atsakymas nustebino daugelį – pasirodo, kad šis skaičius nevišija net dviejų pipečių per metus. Tai reiškia, kad visu kitu laikotarpiu gyvūnas lieka neapsaugotas.

Antroje paskaitos dalyje kalbėta ir apie „Advantix“ pipetes, kurios sukelia deginantį poveikį parazitams. Svarbu paminėti, kad jas galima naudoti ir itin mažiems šuniukas (7 sav.).

Paskaitos pabaigoje studentai buvo įtraukti į interaktyvų klausimų – atsakymų žaidimą, o už teisingus atsakymus gavo prizų.

Veterinarinės medicinos katedra