Tarptautinė dėstymo savaitė Vilniaus kolegijoje

2024-03-19

Pavasario pradžią Vilniaus kolegijoje kasmet žymi Tarptautinė dėstymo savaitė, kuri šiemet vyko kovo 4 – 8 dienomis. Tai jau 16-asis šio tipo renginys, šiemet sukvietęs net 48 dėstytojus iš 16-os pasaulio valstybių aukštųjų mokyklų bei įmonių. Tęsdama besąlygišką Ukrainos palaikymą, Vilniaus kolegija finansavo net 8 Ukrainos universitetų akademikų dalyvavimą šioje tarptautinėje savaitėje. Tarptautinės savaitės programoje taip pat dalyvavo 8 studentai iš Latvijos Jazepo Vytuolio muzikos akademijos bei 4 studentai iš Belgijos UCLL taikomųjų mokslų universiteto.

Tarptautinės dėstymo savaitės metu atvykę užsienio lektoriai pravedė virš 80 paskaitų ir seminarų Vilniaus kolegijos bei čia dalinėse ir nuolatinėse studijų programose studijuojantiems užsienio studentams, įvyko virš 10 akademinių susitikimų įvairiomis bendradarbiavimo plėtros temomis. Užsienio dėstytojų paskaitose dalyvavę studentai akcentavo aktualias ir įdomias paskaitų temas, atvykusių dėstytojų charizmą, gebėjimą patraukti auditorijos dėmesį. Kolegos dėstytojai taip pat džiaugėsi skirtingų kultūrų ir patirčių dalijimusi, kuris daro itin stiprų edukacinį poveikį.

Šiemet Tarptautinėje savaitėje sulaukta ir itin garsių lektorių, vienas kurių – Holivude dirbantis kostiumų dalininkas Christian Cordella, žinomas dėl savo darbų „Geležinis žmogus“, „Toras“, „Kapitonas Amerika“, „Juros periodo pasaulis“, „Avataras 2“ ir kitų. Renginio atidarymo pranešimą skaitė Europoje ir už jos ribų žinomas edukologas, lektorius, knygų ir straipsnių autorius prof. Carmel Borg iš Maltos universiteto.

Savaitės metu kartu intensyviai repetavę džiazą studijuojantys lietuvių ir latvių studentai sukūrė ir parengė kūrinius „Birštonas Jazz“ festivaliui, kuriuos pristatė tradiciniame tarptautinės savaitės džiazo vakare. Tarptautinės savaitės kultūrinių renginių programoje įvyko ir itin gausių svečių ovacijų sulaukęs tautinės muzikos vakaras, kurio metu koncertavęs Vilniaus kolegijos šokių ir dainų ansamblis „Voruta“ pakvietė vakaro svečius ne tik paklausyti lietuviškos muzikos ir dainų, tačiau ir patiems išbandyti lietuviškų instrumentų bei dainų skambesį, sušokti tradicinius lietuvių liaudies šokius. Savaitę trukusį renginį vainikavo Kolegijos studentų koncertas, skirtas paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai.

Tarptautinės dėstymo savaitės programoje šiemet taip pat įtrauktas dviejų dienų darnios plėtros seminaras, kurio metu pristatyti Erasmus+ projekto, vykdomo Vilniaus kolegijos kartu su Ispanijos Pablo de Olavide ir Suomijos taikomųjų mokslų universitetais, metu sukurti aukštosios mokykloms skirti darnios plėtros veiksmų planas, metodologinis vadovas bei įrankis, skirtas įsivertinti institucinę pažangą. Seminare tiesiogiai ir nuotoliniu būdu dalyvavo apie 300 Lietuvos ir užsienio aukštųjų mokyklų ir kitų institucijų darbuotojų.

Tarptautinės dėstymo savaitės yra vienas iš svarbiausių Vilniaus kolegijos tarptautiškumo strategijos plėtros renginių, kurio pagrindinis tikslas – skatinti „tarptautiškumą namie“, sudarant galimybes Kolegijos bendruomenei įgyti tarptautinės patirties ir plėtoti akademinius ryšius. Šie renginiai itin gerai vertinami atvykstančių užsienio dėstytojų, kurie pabrėžia profesionalų savaitės organizavimą, svetingą renginio atmosferą, renginių įvairovę, puikias sąlygas bendrauti ir bendradarbiauti, kas yra didžiausia šio renginio vertybė.

Kita Vilniaus kolegijos tarptautinė dėstymo savaitė vyks 2025 m. kovo 3-7 dienomis.