Studijų programos dalys

Laisvai pasirenkamieji dalykai (LPD)

Laisvai pasirenkamuosius dalykus (modulius) studentas pagal studijų planą gali rinktis iš Kolegijoje siūlomų dalykų (modulio) sąrašo.

Praktikos

Priklausomai nuo studijų krypties (programos) specifikos, gali būti vykdomos skirtingo pobūdžio pažintinės, mokomosios, profesinės veiklos (tarp jų ir baigiamoji) ir kt. praktikos.

Praktikos atliekamos pagal fakulteto dekano patvirtintą studijų grafiką.

Praktikos gali vykti Kolegijos praktinio mokymo aplinkoje (auditorijose, laboratorijose, praktinio mokymo centruose, imitacinėse bendrovėse, mokslo dirbtuvėse ar kitose specializuotose vietose), Lietuvos arba užsienio įmonėje, organizacijoje, įstaigoje ar Kolegijos padalinyje, kurio veiklos pobūdis dera su numatytais praktikos tikslais.

Kolegija profesinės veiklos praktikoms atlikti siūlo studentams galimas praktikos institucijas. Praktikos instituciją gali susirasti ir pats studentas, vadovaudamasis Fakulteto tvarka.

Tarp studento, Kolegijos ir praktikos institucijos sudaroma trišalė Vilniaus kolegijos studento praktinio mokymo sutartis.

Pasibaigus praktikai studentas pateikia atsiskaitymo už praktiką dokumentus: praktikos ataskaitą ir kitus praktikos dalyko (modulio) apraše numatytus dokumentus ir atsiskaito pagal Fakulteto tvarką.

Studijų kreditai

Studijų programos apimtis skaičiuojama kreditais. Studijų kreditas – studijų apimties vienetas, kuriuo skaičiuojamas vidutinis studijuojančiojo darbo krūvis, reikalingas studijų rezultatams pasiekti. Vienas kreditas yra lygus 25–30 studento darbo valandų.

Koleginių studijų programų apimtis gali būti 180 arba 210 kreditų. Studijų nuolatine forma vienų metų įprastinė apimtis yra 60 kreditų, bet ne mažiau kaip 45 kreditai.

Mažiausia studijų dalyko apimtis – 3 kreditai.