Studijų organizavimas
Akademinė skola
Akademinė skola – pakartotinai per nustatytą laikotarpį nepasiektas dalyko (modulio) slenkstinis pasiekimų lygmuo, t. y. teigiamai neįvertintas bent vienas dalyko (modulio) apraše numatytas atsiskaitymas (tarpinis ir (ar) galutinis) ir negautas dalyko (modulio) baigiamasis įvertinimas.
Studentas kiekvieną laiku neatliktą ar neigiamai įvertintą atsiskaitymą kito semestro metu gali perlaikyti vieną kartą akademinių skolų laikymo tvarkaraštyje numatytu laiku. Už kiekvieną atsiskaitymo laikymą mokama Kolegijos nustatyto dydžio įmoka – šiuo metu 30 eurų.
Akademinės atostogos ir studijų stabdymas
Studentams, pateikusiems prašymą fakulteto dekanui, gali būti suteiktos akademinės atostogos arba leista sustabdyti studijas.
Akademinių atostogų ar studijų sustabdymo metu studentai išsaugo studento statusą.
Akademinės atostogos suteikiamos:
- dėl nėštumo ir gimdymo, ligos, karinės tarnybos vieneriems metams; gydytojų konsultacinei komisijai rekomendavus tęsti atostogas, teikiant prašymą jos gali būti pratęstos;
- vaiko priežiūrai, iki vaikui sueis 3 metai;
- dėl asmeninių priežasčių – kartą per studijų laikotarpį ne ilgiau kaip vieneriems metams.
- studentui, laikinai negalinčiam tęsti studijų, fakulteto dekanas gali leisti sustabdyti studijas ne ilgiau kaip vieneriems metams.
Akademinis sąžiningumas (sąvarankiškumo patikra)
Į Kolegiją įstoję studentai pasirašo Studento sąžiningumo deklaraciją, kuria įsipareigoja visą studijų laikotarpį vadovautis akademinio sąžiningumo principais.
Vienas iš dažniausiai pastebimų akademinio nesąžiningumo atvejų yra plagiatas. Siekiant įvertinti studentų akademinį sąžiningumą ir nustatyti, ar studijų rašto darbuose nėra plagiato atvejų, Vilniaus kolegijos studijų rašto darbai tikrinami elektronine sutapties atpažinimo sistema, kurioje atliekama darbų savarankiškumo patikra.
Už nesąžiningą akademinį elgesį studentui, vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais arba studijų tvarką Vilniaus kolegijoje reglamentuojančiais dokumentais, taikomos poveikio priemonės: įspėjimas, drausminė
Apeliacijos
Studentas turi teisę pateikti raštišką motyvuotą prašymą išnagrinėti studijų pasiekimų įvertinimą, studijų pasiekimų vertinimo procedūrą ar studijų rezultatų įskaitymą.
Apeliacijos dėl baigiamųjų darbų (projektų) ir kitų atsiskaitymų, per kuriuos studijų pasiekimai vertinami kolegialiai, t. y. sudaroma vertinimo komisija, gali būti teikiamos tik dėl studijų pasiekimų vertinimo procedūrų pažeidimų. Dėl šių darbų įvertinimo balo apeliacijos nenagrinėjamos.
Dalykų (modulių) pakartotiniai atsiskaitymai (perlaikymai)
Studentui, gavus neigiamą įvertinimą arba be pateisinamos priežasties neatvykus į atsiskaitymus, suteikiama galimybė dėstytojo paskirtu laiku iki einamojo semestro pabaigos pakartotinai du kartus atsiskaityti. Pirmasis pakartotinis atsiskaitymas yra nemokamas, už antrąjį atsiskaitymą mokama Kolegijos nustatyto dydžio įmoka – šiuo metu 30 eurų.
Pakartotinai atsiskaityti neleidžiama, jeigu studentas:
- prieš tai bandė atsiskaityti nesąžiningai;
- be pateisinamų priežasčių neatliko praktikos;
- gavo nepatenkinamą praktikos vadovo (mentoriaus) institucijoje įvertinimą.
Dėstytojai
Dėstytojas , pradėdamas dėstyti dalyką (modulį), pristato studentams dalyko (modulio) programą, supažindina su dalyko (modulio) tikslu, siekiamais studijų rezultatais, paaiškina vertinimo struktūrą ir kriterijus, aptaria akademinio sąžiningumo principus.
Dalyko (modulio) įvertinimus dėstytojas Akademinėje informacinėje sistemoje turi paskelbti per 5 darbo dienas, neįskaitant atsiskaitymo dienos. Baigiamasis įvertinimas paskelbiamas ne vėliau kaip kitą darbo dieną pasibaigus egzaminų sesijai (modulio studijoms). Paskelbęs įvertinimus, dalyko (modulio) dėstytojas jo nurodytu laiku turi supažindinti besidominčius studentus su pagrindiniais jų darbo trūkumais ir klaidomis.
Dėstytojas konsultuoja studentus ne tik paskaitų metu, bet ir fakulteto numatytomis konsultacijų valandomis.
Pagrindiniai VIKO dokumentai
Paskaitų pradžia ir pertraukos
Agrotechnologijų fakultetas (ATF), paskaitų pradžia 8:00,
pietų pertrauka 11:15–12:00.
Dizaino fakultetas (DIF), paskaitų pradžia 8:00,
Pietų pertrauka 11:20 – 12:00
Elektronikos ir informatikos fakultetas (EIF), paskaitų pradžia 8:30,
pietų pertrauka 11:45–12:30.
Ekonomikos fakultetas (EKF), paskaitų pradžia 7:45,
pietų pertrauka 11:00–11:30.
Menų ir kūrybinių technologijų fakultetas (MTF), paskaitų pradžia 7:45,
pietų pertrauka 11:45–12:30.
Pedagogikos fakultetas (PDF), paskaitų pradžia 8:00,
pietų pertrauka 11:15–11:45.
Verslo vadybos fakultetas (VVF), paskaitų pradžia 8:30,
pietų pertrauka 11:45–12:30.
Statybos fakultetas (STF), paskaitų pradžia 8:00,
Pietų pertrauka 11:20 – 12:00
Sveikatos priežiūros fakultetas (SPF), paskaitų pradžia 8:00,
pietų pertrauka 11:10–11:50.
Technikos fakultetas (TEF), paskaitų pradžia 8:00,
Pietų pertrauka 11:20 – 12:00
Rotacija
Studentai, studijuojantys valstybės nefinansuojamose studijų vietose, gali pretenduoti į atsilaisvinusią valstybės finansuojamą studijų vietą pasibaigus semestrui pagal studijų pasiekimus.
Valstybės finansuojama studijų vieta tampa laisva šiais atvejais:
- iš Kolegijos pašalinus valstybės finansuojamoje studijų vietoje studijavusį studentą;
- valstybės finansuojamoje studijų vietoje studijuojančiam studentui nutraukus studijas savo noru;
- valstybės finansuojamoje studijų vietoje studijuojančiam studentui ne anksčiau kaip pirmojo studijų semestro rugsėjo 1 dieną raštu atsisakius (pateikus prašymą dekanui) valstybės finansuojamos studijų vietos ir sutikus mokėti visą studijų kainą;
- valstybės finansuojamoje studijų vietoje studijuojančiam studentui, neatitinkančiam gero mokymosi kriterijų, netekus valstybės finansavimo.
Valstybės finansuojamose studijų vietose studijuojančių studentų atitikimas gero mokymosi kriterijams yra vertinamas kas vieneri studijų metai (vertinamas laikotarpis prasideda rugsėjo 1 d. ir baigiasi rugpjūčio 31 d.). Gerai besimokančiu laikomas studentas, neturintis akademinių skolų, įvykdęs visus studijų programai vertinamuoju laikotarpiu keliamus reikalavimus ir pasiekęs puikų arba tipinį pasiekimų lygmenį.
Jeigu valstybės finansuojamoje studijų vietoje studijuojantis studentas neatitinka gero mokymosi kriterijų, jis netenka valstybės finansuojamos studijų vietos ir turi mokėti jo priėmimo į Vilniaus kolegiją metais nustatytą studijų kainą.
Valstybės finansuojamose studijų vietose studijuojantiems ir neturintiems akademinių skolų studentams valstybės
finansavimas studijoms išlieka, nors jų vertinamojo laikotarpio pasiekimų lygmuo yra slenkstinis, jeigu atitinkamos studijų krypties ir studijų formos studijų kurse nėra valstybės nefinansuojamose studijų vietose studijuojančių studentų, atitinkančių gero mokymosi kriterijus.
Skatinamosios stipendijos
Skatinamosios stipendijos studentams, pasirašiusiems studijų sutartis su Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija iki Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos reorganizavimo, skiriamos vadovaujantis 2024 m. lapkričio 13 d. Vilniaus kolegijos direktoriaus įsakymu Nr. V-409.
Skatinamosios stipendijos gali būti skiriamos akademinių skolų neturintiems studentams, atsižvelgus į jų studijų rezultatus. Jos skiriamos pagal studentų praeito semestro studijų rezultatus semestrui. Kolegijoje skiriamos dviejų dydžių skatinamosios stipendijos – bazinė (1,5 BSI) ir padidinta (3 BSI).
Bazinė stipendija skiriama studentams, kurių paskutinės sesijos rezultatų svertinis vidurkis yra ne mažesnis negu suderintas su fakulteto studentų atstovybe ir fakulteto dekano įsakymu nustatytas ribinis svertinis vidurkis bazinei stipendijai gauti.
Padidinta stipendija skiriama studentams, kurie per semestrą gavo tik labai gerus (įvertinimas „devyni“) ir puikius (įvertinimas „dešimt“) dalykų (modulių) baigiamuosius įvertinimus ir semestro studijų rezultatų svertinis vidurkis yra ne mažesnis negu 9,5. Fakultetas, atsižvelgdamas į skirtus valstybės biudžeto asignavimus, gali nusistatyti ir aukštesnį svertinį vidurkį.
Studijų dalyko (modulio) atsiskaitymai
Siekiant užtikrinti nuolatinį studentų darbą per visą studijų semestrą, Kolegijoje taikomas kaupiamasis ir kriterinis vertinimas, kurio struktūra ir kriterijai apibrėžti dalyko (modulio) apraše.
Dalyko (modulio) tarpinių atsiskaitymų skaičių ir jų svertinius koeficientus pasirenka dalyką (modulį) dėstantis (-ys) dėstytojas (-ai), rengdamas (-i) dalyko (modulio) aprašą. Tarpinis atsiskaitymas gali būti sudarytas iš kelių mažesnės apimties užduočių (pvz.: laboratorinių darbų gynimas, pasiekimų aplankas ir kt.), kurių įvertinimai sumuojami ir vertinimo formulėje skaičiuojami kaip vienas išvestinis balas.
Rekomenduojama, kad tarpinio atsiskaitymo svertinis koeficientas būtų ne mažesnis kaip 0,2, o galutinio atsiskaitymo – ne mažesnis kaip 0,4 dalyko (modulio) baigiamojo įvertinimo.
Studijų forma (tvarkaraštis)
Kolegijoje vykdomos nuolatinės (3 arba 3,5 metai), ištęstinės (4 m.) ir nuolatinės sesijinės (3 arba 3,5 metai) studijos.
Baigus skirtingų studijų formų studijų programas, įgytas išsilavinimas yra lygiavertis.
Nuolatinės studijos organizuojamos darbo dienomis. Nuolatinių studijų tvarkaraštis gali būti dieninis arba sesijinis. Studijos, vykdomos pagal sesijinį studijų tvarkaraštį, gali būti nuotolinės.
Ištęstinės studijos organizuojamos pagal sesijinių studijų tvarkaraštį.
Studijų nutraukimas
Studentai, studijuojantys valstybės finansuojamose studijų vietose ir pašalinti iš Kolegijos arba nutraukę studijas, privalo grąžinti lėšas į valstybės biudžetą, išskyrus atvejus, jeigu:
- studentas nutraukė studijas savo noru per pirmųjų studijų metų pirmąjį semestrą ir apie tai ne vėliau kaip iki antrojo studijų semestro pradžios raštu pranešė fakulteto Studijų skyriui;
- studentas studijų semestrą baigė Kolegijos nustatytu laiku, neturi akademinių skolų ir ne vėliau kaip iki naujo studijų semestro pradžios raštu pranešė fakulteto Studijų skyriui apie studijų nutraukimą arba studentas įvykdė studijų programos reikalavimus, įskaitant baigiamojo darbo pateikimą Kolegijai, tačiau baigiamojo darbo negynė (neapgynė);
- studentas neteko valstybės finansavimo pasikeitimo atveju (rotacija), studijų semestrą baigė Kolegijos nustatytu laiku, neturi akademinių skolų ir ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo studijų rezultatų palyginimo paskelbimo raštu pranešė fakulteto Studijų skyriui apie studijų nutraukimą;
Studijų programos ir (ar) formos keitimas
Studentas, studijuojantis valstybės finansuojamoje studijų vietoje, keisti studijų programą ir (ar) studijų formą toje pačioje studijų krypčių grupėje gali be akademinių skolų baigęs pirmųjų studijų metų pirmąjį semestrą. Studentai turi raštu kreiptis į fakulteto dekaną ne vėliau kaip likus 10 dienų iki naujo studijų semestro.