Stiprinamos skaitmeninių technologijų kompetencijas su Erasmus+
2023 m. gruodžio 4-5 dienomis Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultete vyko Erasmus+ projekto „Humanitarinių mokslų dėstytojų pasirengimas ir gebėjimų ugdymas universitetuose bendradarbiaujant su skaitmeninių technologijų įmonėmis“ (angl. “Digital readiness and capacity building of humanities professors in universities through partnership with digital technologies companies“; sutarties Nr.2021-1-LT01-KA220-HED-000031124), sutrumpintai – DigitUni, partnerių susitikimas. Antrą susitikimo dieną, vyko projekto viešinimo renginys. „Projekto tikslas – stiprinti ir tobulinti humanitarinių mokslų dėstytojų skaitmenines kompetencijas ir gebėjimus teikti kokybišką, įtraukų, skaitmeninį išsilavinimą, stiprinant bendradarbiavimą su skaitmeninių technologijų įmonėmis-ekspertais.“, – pristato VIKO Ekonomikos fakulteto projektų vadovė Daiva Kelpšaitė.
Viešinimo renginio metu dalyviai išgirdo net penkias vertingas lektorių iš Lenkijos, Rumunijos, Graikijos ir Lietuvos prezentacijas. VIKO Ekonomikos fakulteto projektų vadovė D. Kelpšaitė iš pradžių pristatė projekto tikslus, uždavinius, partnerius, projekto metu vykdytas veiklas, sukurtus intelektinius produktus. Elektronikos ir informatikos fakulteto docentė dr. Irma Šileikienė, projekto tyrėja, kalbėjo apie interaktyvų mokymosi kursą Moodle sistemoje, išties patrauklų šiuolaikiniam studentui.
Lektorė iš Graikijos Patras universiteto Hara Pylarinou kalbėjo apie tai, kaip veikia projekto el. platforma, kuri talpina partnerių sukurtą skaitmeninį mokymosi kursą, sudarytą iš dvylikos skirtingų modulių. Išklausę kursus ir atlikę testus, platformos lankytojai gauna kurso baigimą patvirtinantį sertifikatą. H. Pylarinoiu pasakojo, kaip humanitarinių mokslų profesoriai ir kiti suinteresuoti asmenys gali prisijungti prie mokymų bei paaiškino, kokia to nauda. Dr. Victor Briciu (Transilvanijos universitetas, Rumunija) pristatė pranešimą paremtą sukurtu intelektiniu produktu „Kiekybinio ir kokybinio mažos apimties tyrimo įžvalgos: metodinės bazės pagrindas“ (angl. Insights of the Quantitative and Qualitative Small-Scale Research: the Basis of the Methodological Framework). Partneris iš Lenkijos, iš Frame organizacijos, Adam Gogacz pristatė pranešimą „E-mokymosi proceso kūrimas ir vykdymas“ (angl. Creating and Conducting a Process of E-learning).
Partnerių susitikimo metu projekto partneriai dirbo su projekto galutine ataskaita, kurią pateiks kitų metų vasario mėnesį Lietuvos nacionalinei agentūrai – ŠMPF. Buvo pasiskirstyta darbais. Primename, kad projekte dirba partneriai iš 5 šalių: Graikijos – Patras universiteto, Lietuvos – VIKO, Italijos – PRISM, Rumunijos – University of Transilvania ir Bulgarijos – Pax Foundation.
Projekto interneto svetainė ir el. platformą rasite čia: https://digituni.eu/