Savas studijas atradę studentai ramina stojančiuosius: „Neišsigąskit, jeigu kažkas nesiseka mokykloje, viskas yra įveikiama“
Sprendimas kokias studijas pasirinkti sukelia nerimą daugeliui moksleivių, kartais dvejojantiems iki pat egzaminų pabaigos. Tačiau jau savas specialybių kryptis atradę studentai ramina, jog svarbiausia pasirinkti sau patinkančią sritį, tuomet ir mokytis joje bus lengviau. Sveikatos priežiūros specialistus ruošiančios mokymo įstaigos žada ir geras karjeros galimybes, darbo pasiūlymų studentams sulaukiant jau praktikų metu.
„Lietuvos ryto“ televizijoje rodoma laida „Renkuosi studijuoti“ keliauja po Lietuvos universitetus bei kolegijas, pristatydama įvairias studijų programas, kalbinant katedrų vedėjus, dėstytojus ir studentus. Šįsyk kūrybinė komanda lankėsi „Vilniaus kolegijos“ Sveikatos priežiūros fakultete, kurio tikslas – rengti aukštos kvalifikacijos, Europos standartus atitinkančius sveikatos priežiūros specialistus, galinčius konkuruoti ir prisitaikyti prie besikeičiančių darbo rinkos sąlygų bei visuomenės poreikių. Šiandien šiame fakultete veikia keturios katedros, siūlančios septynias studijų programas.
„Reabilitacijos katedroje yra ruošiamos dvi labai svarbios mokymo programos: ergoterapija ir kineziterapija. Šios abi mokymo programos yra susijusios su reabilitacija, bet žvelgiant iš ergoterapijos perspektyvos, tai yra susiję dar ir su tam tikrais raidos sutrikimais. Jau daug metų visuomenėje vyrauja holistinis požiūris į žmogų, kaip į asmenybę, turinčią dvasinį ir fizinį stuburą, todėl čia besimokydami specialistai išmoksta įžvelgti daug gilesnius dalykus, išmoksta įžvelgti kontekstą“, – laidoje pasakojo reabilitacijos katedros lektorė Juventa Mudėnienė.
Pasak pašnekovės, ergoterapeutai turi susiorientuoti kokia aplinka turi supti žmogų, jeigu jis atsigauna po traumos ar kaip aklam žmogui susigaudyti namuose, kad jis eidamas neužkliūtų už kilimo, mat daugelis apie tai nepagalvoja, kol su tuo nesusiduria. Todėl kolegijos išskirtinumas yra tai, jog studentai jau nuo pirmų studijų metų mokosi ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių ir jau pirmoji praktika būna pažintinė, studentai važiuoja susipažinti į sveikatos įstaigas, sužino ką dirba kineziterapeutai ir ergoterapeutai, kuo jie užsiima.
„Įstojus čia supratau, kad ši specialybė yra būtent man. Aš manau, kad aukštosios mokyklos pareiga yra sudominti tą studentą, kuris įstojo, kad jis norėtų būtent tą specialybę studijuoti ir atrasti save. Man patiko, kad pirmas pusmetis buvo labai integruotas, mes buvome supažindinti su įvairiausiais studijų aspektais, specialybės kalba. Tada turėjome labai daug praktinių užsiėmimų ir įdomios patirties su dėstytojais“, – įžvalgomis dalinosi bendrosios praktikos slaugos studentė Gabrielė Ašmenaitė.
Dar viena šios kolegijos katedra – Medicinos technologijų ir dietetikos. Dietetikos studijų tikslas – parengti aukštojo koleginio išsilavinimo sveikatos priežiūros specialistus – dietistus, o medicinos technologijų kryptis apima biomedicininė diagnostikos ir radiologijos studijų programas.
„Tai yra gana dinamiškos, savo turiniu besikeičiančios programos, todėl kad turime koją kojon žengti su mokslo pažanga, medicinos technologijų srityje ir tų naujovių taikymu praktikoje. Biomedicininės diagnostikos studijų programą renkasi tie asmenys, kuriems patinka darbas laboratorijoje, kurie yra kruopštūs. Ši programa išsiskiria tuo, kad studijuodami studentai turi labai daug praktinių užsiėmimų. Galime pasigirti, kad fakultete esame įsirengę šiuolaikines klinikinių tyrimų, molekulinių tyrimų, mikrobiologijos, biochemijos, chemijos laboratorijas“, – laidoje atskleidė šios katedros vedėja Ingrida Pumputienė.
Studijų metais įgyti praktiniai sugebėjimai kiekvienoje profesijoje palengviną įsitvirtinimą darbo rinkoje. Tam antrina ir radiologijos antro kurso studentės Goda bei Jolita, kurios neslepia, jog norint mokytis Medicinos technologijų ir dietetikos katedroje, vien teorinių žinių nepakanka.
„Medicina yra labai empatiška sritis, kur mes labai daug savęs turėsime atiduoti. Čia turėtų stoti tie žmonės, kurie mėgsta būti tarp kitų žmonių, nuolatiniame bendravime, pasirengę iššūkiams. Taip pat reikalingos fizikos, chemijos žinios, bet pagrindas – anatomija, tai jeigu sekasi biologija, domina medicina, ši specialybė tikrai tiks. Neišsigąskit, jeigu kažkas nesiseka mokykloje, viskas yra įveikiama ir jeigu pasirenkat mėgstamą specialybę, yra kur kas lengviau mokytis“, – tvirtino radiologijos kurso studentės Goda Strelkūnaitė ir Jolita Gručkaitytė.
Specialybės, grožį sujungiančios su sveikata
„Grožio ir sveikatos klinika“ savo veiklą pradėjo prieš daugiau nei ketverius metus ir šiandien įvairias paslaugas teikia ne tik Vilniuje, bet ir Šiauliuose. Čia atliekamos grožio ir sveikatingumo procedūros, dirba kosmetologai, dermatovenerologai, taip pat klinikoje atliekamos akupunktūros paslaugos.
„Klinikoje atliekame procedūras, kurios neužgožia natūralaus moters grožio, o jį paryškina. Mūsų gydytojos yra už natūraliai atrodančią odą, bruožus. Vadovaujantis šiuo moto, atliekam kosmetologines procedūras, veido valymus, drėkinimus, aparatines procedūras, šalčio terapijas, veido kontūravimus, lūpų putlinimus, injekcijas, mezoterapijas, plaukų augimą skatinančias procedūras, apgamų šalinimus ir kitas. Ši klinika išsiskiria akupunktūros paslaugomis, kurios gali padėti sumažinti galvos skausmą, nemigą, stresą ir netgi ištirti nevaisingumo problemas“, – pasakojo šios klinikos direktorė Aušra Čižiūnienė.
Klinikoje dirbantys specialistai nuolat yra skatinami tobulinti savo žinias, dalyvauti įvairiuose mokymuose ir pasiūlyti klientams dar aukštesnio lygio priežiūrą. Čia yra laukiami dermatovenerologai, slaugytojai, kosmetologai, tačiau norintiems dirbti tokioje įstaigoje yra keli reikalavimai, kurie tik įrodo, jog šioje srityje vien teorinių žinių nepakanka ir yra svarbu mėgsti mediciną bei mokėti bendrauti su skirtingais žmonėmis.
„Pagrindiniai darbo reikalavimai yra profesiniai įgūdžiai, atitinkamas išsilavinimas. Labai didelį dėmesį kreipiu kaip žmogus komunikuoja su aplinkiniais, kaip jisai elgiasi kolektyve, kokie yra jo asmeniniai bruožai, kaip jisai bendrauja, tai yra neatsiejama nuo gerų darbo rezultatų. Taip pat vienas iš pagrindinių reikalavimų yra pagarba ir dėmesys klientui, savo žinių maksimalus perteikimas, nevėlavimas, savo darbo vietos priežiūra. Naujam darbuotojui, tik pradėjusiam dirbti, taip pat pageidautinas aktyvumas socialinėje erdvėje, nes grožio sferoje konkurencija yra didelė, tai savo klientus, kurie mylės, ateis ir sugrįš, reikia rinkti bei kaupti“, – pasakojo A. Čižiūnienė.