Naujas ADVANCE projektas įgauna pagreitį

2025-03-26

Socialinių inovacijų ir verslumo transformavimas Rytų Afrikoje (ADVANCE)

Projektas ADVANCE yra novatoriška iniciatyva, finansuojama pagal Erasmus+ programą. Projektas, kurio misija yra Ugandoje ir Tanzanijoje skatinti socialines inovacijas ir verslumą, turi pakeisti aukštąjį mokslą, plėtojant naujoviškas mokymo programas, stiprinant gebėjimus ir įtraukiant bendruomenę.

ADVANCE projektą įgyvendina daugialypis 10 partnerių organizacijų konsorciumas, kurį sudaro 7 universitetai – du Ugandoje, du Tanzanijoje ir trys Europoje – kartu su trimis NVO partneriais iš Ugandos, Tanzanijos ir Bulgarijos.

Projektu siekiama panaikinti atotrūkį tarp teorinio verslumo ugdymo ir praktinio, patirtinio mokymosi. Integruodama mokymąsi paslaugų srityje ir bendruomenės verslumo veiklą, ADVANCE siekia suteikti studentams praktinių įgūdžių, reikalingų socialinėms įmonėms kurti ir plėsti.

Projekto konsorciumas sukurs naują socialinių inovacijų ir verslumo mokymo programą  (30 kreditų), kuri bus akredituota ir įgyvendinta keturiuose Ugandos ir Tanzanijos universitetuose. Ji bus sukurta bendradarbiaujant su vietos suinteresuotosiomis šalimis, kad būtų užtikrintas aktualumas ir sėkmingas poveikis akademinei bendruomenei.

Pagrindiniai rezultatai ir numatomas poveikis:

Be švietimo, ADVANCE siekia sukurti klestinčią ekosistemą socialiniams verslininkams Rytų Afrikoje. Projektas atitinka pasaulinius prioritetus, tokius kaip JT tvaraus vystymosi tikslai (SDG), skatinant darbo vietų kūrimą, socialinį teisingumą ir tvarų vystymąsi.

Nacionalinės ir pasaulio ekonomikos universitetas (Bulgarija) vadovauja projektui, bendradarbiaudamas su Europos ir Afrikos partneriais, kad užtikrintų jo sėkmę. Daugiausia dėmesio skiriant naujovėms, tvarumui ir verslumui, ADVANCE yra svarbus žingsnis įgalinant būsimus pokyčius Ugandoje ir Tanzanijoje.

Jau įvyko keletas nuotolinių vebinarų, kurių metu projekto partneriai pasidalino turimomis socialinio verslumo ir inovacijų žiniomis ir patirtimi, nagrinėjo jau veikiančias studijų programas, analizavo literatūros šaltinius, kurie padės išgryninti idėjas naujai socialinių inovacijų ir verslumo magistro programai. Laukia dar daug kūrybiško ir analitinio darbo projekto konsorciume. Linkime jiems sėkmės.