Festivalio „Kultūros naktis” horizonte – Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto studentų pasirodymai

2022-06-23

Birželio 17 d. jau šešioliktą kartą Vilnių nušvietė kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“ su šūkiu „Šviesa visada laimi“. Tarp skirtingų muzikos, teatro ir vizualiųjų menų projektų buvo galima išvysti ir Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Scenos meno bei Ritminės muzikos katedrų studentų pasirodymus, kurie žavėjo savo unikalumu ir profesionalumu.

Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje abejingų nepaliko Muzikinio teatro studijų programos studentai, kurie pristatė muzikos ir šokio pasirodymą „Kintantis erdvės pasaulis“ (dėstytoja Zita Dulinskienė). Anot dėstytojos ir studentų, kintanti erdvė muzikoje ir kūne, kurią formuoja judesys ir balsas, kurioje persipina gyvenimo iššūkiai ir visi įmanomi asmenybės bruožai: atjauta – susvetimėjimas, drąsa – bailumas, švelnumas – žiaurumas, susipinantys tarpusavyje, pereinantys į agresiją, sąmoningai griaunančią erdvės jėgą. Tai – dalyvavimas kūrybiniame garsų ir judesių procese, buvimas veikėju pasaulyje, nuo kurio priklauso išsigelbėjimas nerimo aplinkoje suteikiant ramybės patirties būseną ir kviečiant susimąstyti.

Pub‘e „Artistai“ įvyko Ritminės muzikos katedros docento, pripažinto menininko Artūro Noviko vokalinio ansamblio koncertas „A cappella džiaze“. Gausiai susirinkusius vilniečius ir miesto svečius džiugino Populiariosios muzikos studijų programos vokalo specialybės studentės ir studentai, kurie atliko džiazo, liaudies muzikos ir populiariosios muzikos aranžuotes.

Reformatų parke Scenos meno katedros studentų iniciatyva buvo suorganizuotas atviras pasirodymas „Esencija“. Projekto užuomazgos prasidėjo Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Muzikinio teatro studijų programos III-iojo kurso studentų paskaitoje. Viena iš mokomųjų specialybės sričių yra šiuolaikinis šokis. Anot dėstytojos ir projekto vadovės Eglės Kančauskaitės, po varginančių uždarų pandemijos metų būsimieji artistai veržiasi į viešąją erdvę, egzaminas paverčiamas į atvirą pasirodymą, skirtą „Kultūros nakties“ žiūrovams. Studentai šoko pagal Scenos meno katedros dėstytojos ir projekto vadovės Eglės Kančauskaitės sukurtą choreografiją su improvizacijos motyvais.

Festivalis „Kultūros naktis“ kiekvienais metais kviečia pasinerti į vis platesnius naktinio Vilniaus miesto kultūrinius horizontus, džiaugiamės galėdami stebėti juose Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto studentų ambicingus kūrybinius užmojus.