EIF‘o studentai iš arčiau. Apie elektronikos mokslo grožį, motyvacijos variklį bei ateities planus

2020-12-09

Yra posakis: laikas bėga, o ištartas žodis pasilieka. Šiuo atveju siekiama, kad interneto platybėje Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakulteto trečiakursių mintys išliktų ilgam. Paklausite kodėl? Atsakymas paprastas. Perskaitykite Martyno Rudinskio ir Audriaus Narmonto interviu ir įsitikinkite kaip svarbu pasirinkti sritį, kuri tave žavi, kiek daug dalykų tada gali planuoti ir įgyvendinti, kokie nepaprastai gražūs gali būti elektronikos mokslo horizontai!

 

Audrius: Youtuberiai: GreatScott! ir Michael Reeves.

Martynas: mane žavi išradėjas Nikola Tesla.

Audrius: na, tokiu atveju aš turiu paminėti Tomą Edisoną.

 

Martynas: taip, girdėjau šią istoriją. Pritariu, kad atrasti idėją nėra sunku.

 

Martynas: Audrius yra labai draugiškas, smalsus, mėgsta žaisti kompiuterinius žaidimus, nori žinoti viską apie elektroniką.

 

Audrius: tikrai taip! Visą paskaitų medžiagą Martynas tobulai konspektuoja, vykdo savo projektus ir aišku yra labai draugiškas!

 

Audrius: žinojau, kad noriu mokytis elektronikos

Martynas: buvau kitoks, ne itin norėjosi dalyvauti mokykliniuose renginiuose, tačiau dabar viskas pasikeitė. Dabar studijuoju elektroniką, kurią noriu pažinti vis labiau.

 

Audrius: nuobodulys… taip pat realybė, kad gali „Aliexpress“ įsigyti priemonių už prieinamą kainą ir iš atskirų komponentų sukurti savo projektą.

Martynas: noras suspėti į lekiantį progreso traukinį, žinoti visas elektronikos tendencijas.

 

Martynas: taip, būtent. Tiesa sakant, su džiaugsmu dalyvaučiau ir kituose konkursuose.

Audrius: aš visada atrandu noro dalyvauti mokymuose, konkursuose, nes paprasčiausiai noriu tobulėti. Nuostabu, kai dėstytojai informuoja, pakviečia dalyvauti, o dar šauniau, kad šį kartą „Seeds for the Future“ mokymų sesijose dalyvavome drauge su Martynu.

 

Martynas: mokymų metu reikėjo ypač operatyviai įsisavinti didžiulius informacijos kiekius, o paskaitose EIF‘e informacija labiau dozuota.

Audrius: o man išliks atmintyje, kad mokymų lektoriai visada šypsojosi.

 

Martynas: profesines žinias, informaciją apie korporacijos Huawei veiklą ir prisiminimus apie pirmąją pažintį su kinų kultūra.

Audrius: pritariu Martynui. Mokymų metu praplėtėme akiratį trijose sferose: dirbtinis intelektas, mašininis mokymas bei gilus mokymas. Visgi, netikėčiausia paskaita tapo apie kinų kalbą.

 

Audrius: dėkoju. Taip, po paskaitų buvo organizuojami egzaminai, kuriuos įvertinus paaiškėjo, jog pelniau prizą.

Martynas: smulkesni atsiskaitymai, dar vadinami quiz‘ais, buvo organizuojami po kiekvienos paskaitos. Tokia nuolatinė refleksija leido sistemingiau įsisavinti informaciją.

 

Audrius: na jau ne…

Martynas: bet koks atsiskaitymas sukelia stresą, tad kiekvieną paskaitą stresuoti nebūtų gerai.

 

Martynas: 9 balai, viskas buvo nuostabu!

 

Martynas: nes tobulėjimui ribų nėra!

Audrius: mano vertinimas – 8,5 balo, kadangi dėl pandemijos yra atšauktas pagrindinis prizas, kelionė į Kiniją.

 

Audrius: tikrai taip! Tarp virtualaus ir realaus yra didžiulis skirtumas.

 

Audrius: labai norėčiau grįžti. Neabejoju, kad Martynas pritars.

Martynas: pritariu!

 

Martynas: dėl supratingų dėstytojų, kurie atsako į visus klausimus, draugiškų grupiokų ir bendrai visa aplinka leidžia man jaustis, jog esu tarp savų.

Audrius: dėstytojai – puikūs. Prisimenu, kai dar buvau mokinys ir dalyvavau „Studijų mugėje“, dėstytojas Tomas Kasperavičius mane paskatino pasirinkti studijas Vilniaus kolegijoje. Nuo tos akimirkos nebeliko dvejonių, kad pasirinksiu Elektronikos inžinerijos studijų programą. Dar vienas svarbus aspektas, kodėl aukštojoje mokykloje man patinka labiau, nei bendro lavinimo mokykloje, tai galimybė gauti stipendiją, kuri veikia kaip geras motyvatorius.

 

Martynas: norėčiau nuoširdžiai padėkoti gerbiamam dėstytojui M. R. Urbonavičiui už pastangas ir kantrybę ugdant studentus.

Audrius: dvigubinu Martyno linkėjimus, bei dėkoju Elektronikos katedros vedėjui, kuris paskatina dalyvauti konkursuose, siekti daugiau.

 

Martynas: vienareikšmiškai – elektronikos inžinerijos srityje, nuolatos tobulinantis savo įgūdžius ir kylantis karjeros laiptais.

Audrius: norėčiau padirbėti Azijoje, išmokti kinų bei japonų kalbas ir aišku su Martynu įkurti bendrą verslą.

 

Martynas: tikrai taip!

Audrius: įmanoma!

 

Dėkojame šauniesiems Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakulteto Elektronikos inžinerijos studijų programos studentams Martynui Rudinskiui ir Audriui Narmontui už interviu! Linkime, kad pažinimo džiaugsmas jus lydėtų amžinai, o pasiektais rezultatais įkvėptume ateities elektronikos inžinierių kartas!