D.U.K. apie priėmimą

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI APIE PRIĖMIMĄ

STOJANČIŲJŲ KONSULTAVIMAS

Stojantieji konsultuojami pirmadieniais–ketvirtadieniais 9–15 val., penktadieniais 9–14 val. el. paštu priemimas@viko.lt, tel. +370 616 83 855, +370 659 05 450, +370 685 65 603, +370 615 67 289

PRAŠYMŲ IR DOKUMENTŲ PATEIKIMAS

Kada galima pateikti prašymą studijuoti?

Prašymų pateikimo datos skelbiamos LAMA BPO.

Kaip pateikti prašymą studijuoti Vilniaus kolegijoje?

Prašymai studijuoti pateikiami tik internetu pagal nuorodą.

Ką daryti, jeigu praradau prisijungimo prie BPIS vartotojo numerį ir / arba slaptažodį?

Pamiršus savo prisijungimo duomenis, reikia spustelėti čia.

Registraciją BPIS atlikau ankstesniais metais, ar stojant šiais metais galioja tie patys prisijungimo duomenys?

Ne, kiekvienais metais reikia registruotis iš naujo.  

Kiek mažiausiai ir daugiausiai pageidavimų galėsiu įtraukti į prašymą per pagrindinį priėmimą?

Per pagrindinį priėmimą į prašymą galima pridėti nuo vieno iki devynių pageidavimų.

Kiek kvietimų studijuoti galiu gauti?

Vieną,  pagal vieną iš prioritetine tvarka išdėstytų pageidavimų, kuriam pakaks Jūsų konkursinio balo.

Jeigu vidurinį išsilavinimą įgijau 2010 m. ir vėliau bei perlaikiau brandos egzaminą, ar man reikia pažymos kopiją apie laikytą arba perlaikytą egzaminą pridėti BPIS?

Ne. Brandos egzaminus laikiusiųjų arba perlaikiusiųjų 2010 ir vėlesniais metais duomenys į BPIS įkeliami iš Mokinių registro. Rekomenduojama pasitikrinti, ar įkelti duomenys atitinka brandos atestato įrašus.

Jeigu vidurinį išsilavinimą įgijau ne Lietuvoje, ar galiu registruotis BPIS?

Taip, užsiregistravus BPIS, iki bendrojo priėmimo prašymų teikimo termino pabaigos reikia pridėti Studijų kokybės vertinimo centro išduotų dokumentų, patvirtinančių ne Lietuvoje įgytą išsilavinimą, pažymos dėl dalykų atitikmenų nustatymo ir pažymių pervedimo pažymos kopiją.

Jeigu mokyklą baigiau 2010 m. arba vėliau, ar man reikia savo išsilavinimo dokumentų kopijas pridėti BPIS?

Lietuvoje baigusiųjų mokyklą 2010 ir vėlesniais metais  (išskyrus baigusius tarptautinio bakalaureato diplomo programą), brandos atestatų duomenys įkeliami į BPIS iš Mokinių registro, brandos atestato kopijos pateikti nereikia. Rekomenduojama pasitikrinti, ar įkelti duomenys atitinka brandos atestato įrašus.

Kokių dokumentų kopijas reikia pridėti prie prašymo BPIS, jei vidurinį išsilavinimą įgijau Lietuvoje anksčiau negu 2010 metais?

Įgijusiems vidurinį išsilavinimą Lietuvoje anksčiau negu 2010 metais  BPIS reikia pridėti šių dokumentų el. kopijas:

brandos atestato ir jo priedo (-ų) arba kitų vidurinį išsilavinimą liudijančių dokumentų arba notaro patvirtintų jų nuorašų;

– pažymų apie perlaikytus arba papildomai laikytus brandos egzaminus, pažymos apie metinius dalykų pažymius (jeigu jie reikalingi konkursiniam balui apskaičiuoti ir yra perlaikyti ar papildomai išlaikyti anksčiau nei 2010 m.);

– dokumento, patvirtinančio pavardės keitimą, jeigu ne visi pateikiami dokumentai yra ta pačia pavarde.

Vidurinį išsilavinimą įgijau 2009 m., pridėjau brandos atestato kopiją į skiltį Atestatas ir pažymos, kada matysiu brandos atestato įvertinimus suvestinėje?

Kai tik  LAMA BPO darbuotojas įves Jūsų įvertinimus į BPIS, gausite el. laišką, kad duomenys įvesti. Pasitikrinkite,  ar viskas įvesta teisingai.

STUDIJŲ PROGRAMOS

Kokias studijų programas galiu rinktis Vilniaus kolegijoje?

Vilniaus kolegija siūlo beveik 40 studijų programų. Visas studijų programų sąrašas.

Kas yra trumposios studijos „Programinės įrangos testavimas“?

Baigus trumposios pakopos studijas įgyta kvalifikacija suteikia teisę užsiimti profesine veikla ir (arba) tęsti studijas – studijuoti Programų sistemas Vilniaus kolegijoje. Šios studijos ypač patrauklios profesinio mokymo įstaigų absolventams. Pabaigus studijas stojant į tos pačios krypties profesinio bakalauro programas, jose nereikės studijuoti visus 3 metus (dalis studijų dalykų bus įskaityti iš trumposios pakopos studijų). Šios pakopos studijos – tai kelias į aukštąjį mokslą, kuris leidžia rinktis trumpesnes studijas ir greičiau pradėti karjerą.

Kokios Vilniaus kolegijos studijų programos patenka į valstybės prioritetus?

Prioritetinėms priskiriamos šios studijų programos: Pradinio ugdymo pedagogika, Programų sistemos, Informacijos sistemos, Elektronikos inžinerija, Kompiuterių inžinerija, Cheminė analizė, Bendrosios praktikos slauga, Biomedicininė diagnostika, Lietuvių gestų kalbos vertimas, Maisto technologija.

STOJIMO REIKALAVIMAI IR VALSTYBINIAI BRANDOS EGZAMINAI

Jeigu vidurinį išsilavinimą įgysiu 2024 m. ir dalyvausiu bendrajame priėmime, kokius egzaminus turiu išlaikyti, norėdamas pretenduoti į Vilniaus kolegijos studijų programas?

2024 m. įgijusiems vidurinį išsilavinimą, į Vilniaus kolegijos pirmosios pakopos studijas konkurso būdu priimami asmenys, turintys ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą ir išlaikę ne mažiau kaip tris (stojantieji į menų studijų krypčių grupės studijas ir baigę trumposios pakopos studijas – ne mažiau kaip du) valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos (stojantiesiems į menų studijų krypčių grupės studijas jo išlaikyti nebūtina) ir stojančiojo pasirinktą egzaminą (baigusiems trumposios pakopos studijas pasirinkti egzamino nebūtina), kurių:

  • įvertinimų aritmetinis vidurkis švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatyta tvarka prilygsta brandos egzaminų programose nustatytam patenkinamam mokymosi pasiekimų lygiui, jeigu stojama į kolegines studijas.

Stojantieji, vidurinį išsilavinimą įgiję ankstesniais metais, turi tenkinti jų mokyklos baigimo metais galiojusius minimalius rodiklius.

Kaip galėčiau sužinoti savo konkursinį balą į pasirinktą studijų programą?

Konkursinį balą galite apskaičiuoti pasinaudoję LAMA BPO tinklalapyje prieinama konkursinio balo skaičiuokle. Kai Jūsų brandos atestato duomenys jau bus įkelti į Bendrojo priėmimo informacinę sistemą, balą matysite suvestinės skiltyje. Konkursinis balas turi būti ne mažesnis negu 3,2.

Jeigu dalyvausiu bendrajame priėmime, ar man privalomas užsienio kalbos brandos egzamino įvertinimas?

Stojantieji, 2015–2018 m. Lietuvoje įgiję vidurinį išsilavinimą ir pretenduojantys į pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų valstybės finansuojamas studijų vietas, turi būti išlaikę užsienio kalbos (anglų, vokiečių ar prancūzų) egzaminą ne žemesniu nei B1 lygiu. Tinka tiek valstybinio brandos egzamino, tiek tarptautinio užsienio kalbos egzamino įvertinimas.

Vidurinį išsilavinimą įgijusiems Lietuvoje iki 2014 m. bei nuo 2019 m. ir vėliau užsienio kalbos egzaminą laikyti neprivaloma, bet jo įvertinimas gali būti naudingas stojančiajam apskaičiuojant jo konkursinį balą.

Laikiau tarptautinį užsienio kalbos egzaminą ir valstybinį užsienio kalbos brandos egzaminą, kuris įvertinimas bus įskaičiuojamas į konkursinį balą?

Į konkursinį balą įskaičiuojamas palankiausias įvertinimas. Tarptautinio užsienio kalbos egzamino įvertinimas įskaičiuojamas į konkursinį balą, jei  turite galiojantį sertifikatą.

Ar privaloma laikyti matematikos brandos egzaminą, jei vidurinį išsilavinimą įgysiu 2024 m.?

Taip, privaloma pretenduojantiems į visas Vilniaus kolegijos studijų programų (išskyrus menų) valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas studijų vietas.

Esu atleistas nuo brandos egzaminų, ar galiu dalyvauti šių metų bendrajame priėmime?

Atleistiems nuo brandos egzaminų dėl ligos arba turintiems įgytų ar įgimtų sutrikimų ir pretenduojantiems į pirmosios pakopos arba vientisųjų studijų valstybės finansuojamas studijų vietas, minimalus rodiklis yra vidurinį išsilavinimą liudijantis dokumentas. Balas bus apskaičiuotas pagal atestato priede įrašytus dalykų metinius pažymius.

Už kokius pasiekimus pridedami papildomi balai stojant į Lietuvos aukštąsias mokyklas?

Papildomi balai, stojant į valstybės finansuojamas vietas, skiriami pagal švietimo, mokslo ir sporto ministro patvirtintą Konkursinės eilės sudarymo tvarkos aprašą:

Nurodyta, kad konkursinis balas skaičiuojamas iš keturių brandos egzaminų įvertinimų arba dalykų metinių pažymių. Kaip bus skaičiuojamas konkursinis balas, jei išlaikiau penkis brandos egzaminus? Ar galima nurodyti, kokius pažymius imti skaičiuojant balą?

Nieko nereikia papildomai nurodyti. Pirmojo (pagrindinio) dalyko ir lietuvių kalbos ir literatūros bus imami brandos egzaminų įvertinimai, kitų dviejų nesikartojančių dalykų bus imami palankiausi stojančiajam įvertinimai. Jei stosite į menų studijų programas, konkursinį balą nulems tik stojamasis egzaminas.

STOJIMAS Į VALSTYBĖS FINANSUOJAMAS IR VALSTYBĖS NEFINANSUOJAMAS VIETAS

Kiek man reikia būti išlaikius valstybinių brandos egzaminų, kad galėčiau pretenduoti į valstybės finansuojamą vietą Vilniaus kolegijoje?

Reikalavimai dėl išlaikytų valstybinių brandos egzaminų skelbiami čia.

Anksčiau studijavau aukštojoje mokykloje, bet studijų nebaigiau. Norėčiau vėl stoti į aukštąją mokyklą. Ar aš galiu pretenduoti į valstybės finansuojamą vietą?

Jeigu Jūs dar nesate baigęs bakalauro arba vientisųjų studijų arba nesate baigęs daugiau kaip pusės studijų programos kreditų valstybės biudžeto lėšomis, galite pretenduoti gauti valstybės finansavimą. Jeigu baigėte daugiau negu pusę studijų programos kreditų valstybės lėšomis, Jūs galite pretenduoti tik į valstybės nefinansuojamą vietą (žr. LR mokslo ir studijų įstatymo 80 straipsnį).

Noriu studijuoti menų studijų programas. Užpildžius prašymą BPIS, man priskirta laikyti stojamąjį egzaminą. Ar stojamasis egzaminas yra privalomas?

Taip, jeigu stojant į pasirinktą studijų programą yra numatytas stojamasis egzaminas, jį laikyti privaloma.

Man reikia laikyti stojamąjį egzaminą. Ar pasirinkus egzamino vietą, reikia laukti atskiro pakvietimo, ar vykti į egzaminą nustatytą dieną?

Stojamojo egzamino vietą ir laiką  reikia pasirinkti pačiam stojančiajam BPIS ir paskirtą dieną vykti į egzaminą be atskiro pakvietimo.

Man yra priskirtas nuotoliniu būdu vykdomas stojamasis egzaminas, kokie mano tolesni veiksmai?

Informacija apie nuotoliniu būdu vykdomą stojamąjį egzaminą bus atsiųsta BPIS nurodytu el. paštu.

Noriu pretenduoti į ugdymo mokslų studijų programas, ar man reikia laikyti motyvacijos vertinimą?

Pretenduojant į ugdymo mokslų studijų programas motyvacijos vertinimo nuo 2023 metų nėra.

VALSTYBĖS PARAMA STUDENTAMS

Valstybinis studijų fondas

Valstybės finansinę paramą studentams teikia Valstybinis studijų fondas. Daugiau informacijos www.vsf.lrv.lt.

Viena iš Valstybinio studijų fondo veiklos sričių – parama studentams su negalia.

Paramos studentams, turintiems negalią, rūšys ir sąlygos

NAUDINGOS NUORODOS