Biodinaminės žemdirbystės seminaras

2015-03-17

2012 m. sausio mėnesį Kaune, Žemės ūkio rūmuose, vyko pirmasis seminaras žemdirbiams apie biodinaminį ūkininkavimą. Šiuo keliu Lietuvoje jau eina dešimt didesnių ir mažesnių ūkių, kurie siekia gauti biodinaminės žemdirbystės sertifikatą „DEMETER“, kad juo galėtų žymėti savo pagamintą produkciją. Aktyvūs Lietuvos biodinamikai kuria savo asociaciją Lietuvos biodinaminės žemdirbystės ir perdirbėjų asociaciją „Biodinamika LT“.

Seminaro metu buvo pateikti biodinaminės žemdirbystės pagrindai naujiems ūkininkams, sodininkams, daržininkams, vartotojams, Agroverslo vadybos bei Kraštovaizdžio dizaino studijų programų studentams, kuo ypatinga biodinaminė žemdirbystė, kurios oranžinis logotipas DEMETER, žada vartotojams aukščiausią kokybę, užsiimantiems daugiau darbo, bet ir didžiulį pasitenkinimą, kad dirbama tvariai ateities kartoms.

Seminarą vedė lektoriai iš Vokietijos Brigitte Szezinski, nepriklausoma biodinaminė konsultantė ir jau pažįstama iš pirmo įvadinio seminaro 2012 m. ir ūkininkas iš Šiaurės Vokietijos Knut Ellenberg.  Mokymų temos: biodinaminės žemdirbystės atsiradimo ir vystymosi istorija, jos paplitimas pasaulyje, pagrindiniai biodinaminės žemdirbystės principai (galvijų laikymas, sėjomaina, ūkis kaip organizmas), biodinaminių preparatų reikšmė, gamyba ir naudojimas, planetų konsteliacijos kalendoriaus naudojimas ir jo išaiškinimas, sėklų maudynės prieš sėją. Agrotechnologijų fakulteto studentai ir dėstytojai dalyvavę seminare gavo Biodinaminės žemdirbystės sertifikatus. UAB „Žalia Rasa“ vadovė Rasa Čirienė padėkojo ir įteikė dovanėles, kaip padėką, fakulteto dekanei N. Liepienei, lektorei E. K. Kaurynienei už pagalbą organizuojant renginį. Biodinaminėje žemdirbystėje nuo 1924 m. visame pasaulyje galioja vienas ir tas pats prekinis ženklas DEMETER – aukščiausio patikimumo ir švarumo produktai.