Baigiamoji projekto PEN-QM konferencija
2024 m. lapkričio 12 d. Vilniaus kolegijoje vyko hibridinis renginys – baigiamoji projekto PEN-QM konferencija tema „Veiklos kokybės valdymas“, subūrusi akademinę bendruomenę ir studentus iš įvairių Lietuvos aukštųjų mokyklų. Šio renginio tikslas – aptarti Lietuvos imitacinių bendrovių (IB) veiklos kokybės valdymo praktiką bei pristatyti PEN-QM projekto indėlį į šios srities tobulinimą.
Oficialiają renginio dalį pradėjo Vilniaus kolegijos projektų skyriaus vadovas Marius Ignatonis, kuris pasveikino susirinkusius ir skaitė pranešimą „8 sritys – viena vizija: kaip aukštųjų mokyklų studentai audituoja imitacines bendroves“. Jo pranešime pabrėžta, kad PEN-QM projektas suteikia studentams praktines audito žinias ir skatina būsimuosius specialistus ugdyti įgūdžius, reikalingus darbo rinkoje. Pranešėjas aptarė, kaip studentai kartu su dėstytojais ruošiasi vidiniam ir išoriniam IB veiklos auditui, naudodami sukurtą PEN-QM platformą.
Konferenciją tęsė dr. doc. Elisabeth Riebenbauer iš Graco universiteto imitacinės bendrovės „UniLine Education & Consulting GmbH“ su pranešimu „Naujas įrankis IB studentams ir dėstytojams: kaip PEN-QM auditas gali praplėsti imitacinių bendrovių veiklą“. Ji išsamiai pristatė PEN-QM audito sistemos naujoves, kurios suteikia galimybę studentams gilinti praktines kokybės valdymo žinias. Pranešėja pasidalijo patirtimi, sukaupta per pilotinį auditą, įgyvendintą bendradarbiaujant su Italijos ir Austrijos universitetais.
Renginio dalyviai klausėsi Andrejaus Račkovskio, VšĮ „Raidos kryptys“ vadovo, pranešimo „Keturi kokybės „brandos“ etapai“. Jis pristatė pagrindinius kokybės valdymo evoliucijos žingsnius ir pasidalijo įžvalgomis apie tai, kaip kiekvienas iš jų prisideda prie veiklos efektyvumo didinimo, sąnaudų mažinimo ir klientų pasitenkinimo didinimo. Pranešėjas aptarė šiuolaikinius iššūkius, su kuriais susiduria organizacijos, siekdamos aukštų kokybės standartų globalizacijos ir technologijų pažangos laikais.
Šis renginys reikšmingas dėl jo prieinamumo įvairiai klausytojų auditorijai, nepriklausomai nuo jų geografinės vietos. Dalyviai, negalėję atvykti į Vilnių, turėjo galimybę prisijungti virtualiai. Taip užtikrinamas platesnis dalyvių ratas ir aktyvesnis tarptautinis bendradarbiavimas. Konferencijoje pristatytos praktikos ir PEN-QM projekto įgyvendinimo rezultatai parodė, kaip kokybės valdymo metodikos gali prisidėti prie studentų aukštojo mokslo kokybės gerinimo ir naujų kompetencijų ugdymo. Projektas PEN-QM suteikia galimybę studentams, dėstytojams ir imitacinių bendrovių vadovams iš visos Europos efektyviau bendradarbiauti ir dalytis gerosiomis praktikomis.