Agrotechnologijų fakulteto lektorės dalyvavo Biodinaminės žemdirbystės seminare
Rugsėjo 24 – 25 dienomis Ilzenbergo dvare Agrotechnologijų fakulteto lektorės E. K. Kaurynienė ir I. Radavičienė dalyvavo Biodinaminės žemdirbystės seminare. Rudens meto biodinaminių preparatų gamyba sukvietė visus biodinamikus pasigaminti komposto preparatų. Per vasarą rinkti kiaulpienių, ramunėlių, kraujažolių žiedynai buvo sujungti su gyvulinės kilmės apvalkalais ir palikti per žiemą bręsti žemėje veikiant planetų poveikio ir šalčio jėgų.
Ilzenbergo dvaras 2015 m. švenčia 500 metų jubiliejų. Dvaro savininkas Vaidas Barakauskas nuosekliai investuoja daug jėgų ir lėšų dvaro organizmo vystymui pagal biodinaminės žemdirbystės principus. Ilzenbergo dvaro jubiliejaus proga seminaras dvi dienas vyko dvaro erdvėse.
Demeter International Akreditavimo skyriaus koordinatorius, tarptautinis biodinaminių pertvarkos planų konsultantas (priskirtas Lietuvai, o taip pat jis konsultuoja Indijoje, Tunise, Egipte, Tanzanijoje, Slovėnijoje, Serbijoje, Portugalijoje, Lenkijoje, Italijoje), Šveicarijos biodinaminės profesinės mokyklos Nidau mieste dėstytojas dr. Reto Ingold supažindino Agroverslo vadybos ir Agroverslo technologijų studijų programos lektores su javų biodinaminio auginimo subtilybėmis. Dr. Reto Ingold mokė vertinti dirvožemio tinkamumą skirtingoms augalų kultūroms. Tradiciškai per Mykolines biodinaminės žemdirbystės puoselėtojai gamina rudens biodinaminius preparatus. Tokie seminarai visada derina teoriją ir praktiką. Todėl stengiamasi, kad seminarų buveinės būtų įvairiose Lietuvos vietose ir galėtų ūkininkai, dėstytojai, žemės ūkio tarnybose dirbantys geriau vienas su kitu susipažinti, apžiūrėti ūkius. Agrotechnologijų fakulteto dėstytojos jau lankėsi Žemaitijoje Šarnelės kaime. Seminarai vyko Visvainiuose pas biodinamikus Vaivą Jundulaitę-Kosienę ir Giedrių Kosą, Nijolę Makiejevienę (2012 -2013), Širvintų rajone Levaniškių dvare pas Kristiną ir Arūną Martinėlius (2014-2015). Tai – visi mokslo metai, nes jei rudenį seminaras pradedamas, tai pavasarį vėl susirenkama į tą patį ūkį.
Šiais metais Lietuvos biodinamikai Gailiai iš Telšių raj. ir Martinėliai iš Širvintų raj. pabandė auginti speltos kviečius, nenusivylė užderėjus geram derliui ir pasidalino savo patirtimi. Pasibaigus seminarui buvo diskutuojama prie apskrito stalo. Lektorė Edita Kristina Kaurynienė, kuri yra taip pat ir Lietuvos nykstančių gyvūnų augintojų asociacijos narė, pasisakė apie vietinių ūkinių gyvūnų tinkamumą biodinaminiuose ūkiuose, o lektorė Indrė Radavičienė konsultavo biodinaminės žemdirbystės atstovus marketingo bei verslo planavimo klausimais, ūkininkai domėjosi biodinaminio produkto pardavimo subtilybėmis.
Seminarą organizavo, koordinavo bei seminare vertėjavo Rasa Čirienė, kuri yra Biodinaminės žemdirbystės koordinatorė Lietuvoje, Ekologinė krautuvė ,,Žalia rasa“ vadovė. Ji taip pat yra Agrotechnologijų fakulteto socialinė partnerė.
Agrotechnologijų fakulteto lektorė
Edita Kristina Kaurynienė